Begge informasjonansvarlige var bortreist på denne kampen, så dette referatet er skrevet av Inge Åsen!

Stillingskrig første femten minuttene av kampen. Heimdal har ballen mest, men klarer ikke komme til noen klare muligheter. Etter kvarteret får Orkla corner og kommer til kampens første målsjanse. Etter mye frem og tilbake klarer vi til slutt å klarere. Det blir ikke heftig før det 27. spilleminutt. Vi vinner ballen midt på banen. Magnus Blakstad slår gjennom i bakrom mot Kristian Dragsten på venstre side. Keeperen kommer ut og fra mitt ståsted ser det ut til at keeperen tar ballen med handa og er heldig som slipper med kun gult kort i denne situasjonen. Vi får hvertfall frisparket på noen og tjue meter. Cahit smeller til og ballen limes i kryssfestet. Etter dette fortsetter vi å komme til småsjanser, uten at det blir riktig farlig for vår del. Først på overtid klarer vi å få den første scoringen. Eirik Lyngvær hadde flere lange kast som ble til farligheter. Denne stusser Andreas Husby lett i mål fra kort hold. Når Orkla tar avsparket etterpå så blåser kampen av til pause. En første omgang der Heimdal er det beste laget, men klarer ikke å komme til så veldig klare sjanser. Likevel er det fortjent at vi går til pause med ledelse.

I det 49. spilleminutt vinner Jørn Ove Asklund ballen midt på banen og ballen blir sendt gjennom til Lasse Hoftun som fra ca 16.meter skyter rett på keeper. Kampen ruller videre med flere småsjanser til Heimdal uten at Orkla klarer å spille seg til noe som helst. Etter 70 minutter svinges et frispark inn fra høyre side. Trykker godt etter, men klarer ikke å komme til noen klar sjanse her heller. I det 82. spilleminutt skal vi endelig å putte den viktige 2-0 scoringen. Først vinner Magnus Blakstad ballen på midtbanen. Ballen spilles igjennom til Stian Wikdahl som tvinger Orklakeeperen til å gjøre en virkelig kvalifisert redning som ender med corner. Corneren som svinges inn stanges i mål av Magnus Blakstad.
Resten av kampen skjer det ikke stort. Orkla klarer ikke å produsere noen farligheter og Heimdal ser ut til å være fornøyd med 2-0. Heimdal vinner greit 2-0 på en spillemessig ikke alt for god dag!


Kampstatistikk:

Sjanser:
Heimdal: 8 (4)
Orkla: 1 (0)

Cornere:
Heimdal: 7 (2)
Orkla: 2 (0)

Vi stilte med følgende lag:
Kim Kolstad - Roy Helge Jakobsen, Andreas Husby, Nicolay Lein, Eirik Lyngvær - Magnus Blakstad, Cahit Karaman, Jørn Ove Asklund- Stian Wikdahl, Lasse Hoftun, Kristian Dragsten.
Benyttede reserver: Robin Grønlie, Michael Nørstrud og Christian Furberg

Dagens Moan:
Går i dag til Magnus Blakstad som spiller en bra kamp på midtbanen. Setter også spikeren i Orklakista med sin 2-0 scoring.

Etter dene kampen tar spillerne en velfortjent sommerferie. Den spennende høstsesongen starter 6. august med en viktig kamp borte mot Tynset.